Учителите по английски език Ивелина Суккария, Мария Атанасова и Севда Михайлова преминаха двуседмично обучение в ETI-Малта. След началото на учебната година те стартираха серия от работни ателиета, в които представиха пред всички заинтересовани колеги знанията си по следните теми: „Използване на интерактивна бяла дъска“, „Хуморът и забавните елементи в урока“, „Разнообразие от форми за уеб-базирано обучение“, „Проектно-базирано обучение“, „Методи и похвати за ангажиране и активно включване на ученика в урока“, „Работа в платформа Edmodo”.
Бяха проведени открити уроци с учители по програма „Заедно в час“, със студенти от ШУ „Епископ Константин Преславски“ (М. Атанасова), „Технологиите в образованието“ (Р. Петрова, в сътрудничество с Ф. Рушудова); вътрешноучилищни квалификационни форми по темите „Работа с презентационни програми” (И. Суккариа) „Работа с образователни приложения” (С. Михайлова), „Офис 365 – облачни технологии”, семинар „Проектно-ориентирано и проектно-базирано обучение" (И. Суккариа), обучение за работа в платформа Moodle на новопостъпили колеги, уъркшоп „Създаване на електронна облачна библиотека /база данни с методически материали за съвместно ползване в МО по ЧЕ/-М. Атанасова.
На национално ниво резултатите от преминатите обучения по Еразъм+, КД1 бяха споделени от С. Михайлова и М. Атанасова с колеги-преподаватели по английски език на работни срещи и семинари, организирани от Фондация „Америка за България“ и „Spelling Bee”. M. Атанасова подготви и представи пред колегите си презентация на тема „Пръчиците на Кюизинер“.
В резултат от усвоеното по време на обучението в Малта и благодарение на осъществените контакти с учители от други държави, в сътрудничество с учителя по ИТ от Първо СУ „Свети Седмочисленици“ Фирдес Рушудова (също осъществила мобилност по КД1), беше реализиран съвместен проект с училища от гр. Приевидза, Словакия и Гданск, Полша. Целта на проекта бе осъществяване на контакти помежду ученици от 7. клас и онлайн комуникацията между тях на английски език. За целта беше създаден клас в образователната платформа Edmodo. Крайните продукти на проекта са презентации, представящи забележителностите на нашия град и на България, и като втори етап, поздравителни коледни картички на английски език. Презентациите бяха обменени с партньорите.
|