Първо СУ"Св.Седмочисленици" гр.Търговище Вторник, 2018-01-16, 6:18 PM
Добре дошли Гост | RSS      
Главно меню

Важни връзки
  • Главни учители
  • МОН
  • РУО Търговище
  • MOODLE
  • Електронен дневник
  • Шуменски университет
  • Национална педагогическа мрежа

  • Статистика

    Онлайн: 2
    Гости: 1
    Потребители: 1
    IСОУ

    Влизане

    Начало » 2017 » Декември » 12 » Отлични познания по история на България
    12:26 PM
    Отлични познания по история на България

    За пореден път учениците от Първо СУ „Свети Седмочисленици” показаха отлични познания по история на България. В края на месец ноември се проведе І кръг от Националното състезание „Моята Родина” организирано от Педагогическата асоциация „Учители без граници”. Състезанието е за ученици от ІІ до ХІІ клас, разпределени в 7 възрастови групи: ІІ клас, ІІІ клас, ІV клас, V – VІ клас, VІІ-VІІІ клас и  ІХ-ХІІ клас. Въпросите от тестовете за учениците от начален етап бяха от изученото до момента по „Околен свят” и „Човекът и обществото”.  Учениците от V - ХІІ клас  се състезаваха по темите „Видни възрожденци – будители и революционери” и „Пътят към свободата” (борбата на българите за освобождение през ХІХ век).

    Медали получиха:

    Златен медал:

    1. Георги Красимиров Георгиев – ІІІ клас
    2. Иван Киривов Събев – ІІІ клас
    3. Александър Петров Петров -– ІІІ клас
    4. Мелда-Наз Метинова Зекериева – ІІІ клас
    5. Дуйгу Адем Ибрям – ІІІ клас
    6. Габриел Мехмед Хасан – ІІІ клас
    7. Йордан Даниелов Аврамов – ІІІ клас
    8. Рад Валери Георгиев – ІІІ клас– ІІІ клас
    9. Кристина Живкова Пенчева – ІV клас
    10. Тилия Димчева Димова – V клас

    Сребърен медал:

    1. Златна Георгиева Стойнова – ІІ клас
    2. Божидар Радославов Иванов – ІІ клас
    3. Красимира Асенова Ковачева – ІІ клас
    4. Теодор Станчев Ганчев – ІІ клас
    5. Михаела Николаева Станимирова – ІІ клас
    6. Еля Алтънаева Ахмедова – ІІ клас
    7. Симеон Андрианов Станоев – ІІІ клас
    8. Константин Стефанов Куцаров – ІІІ клас
    9. Ерен Ялчън Исмаил – ІІІ клас
    10. Габриела Николаева Маркова – ІІІ клас
    11. Никола Лонг Чан – ІV клас
    12. Атила Шенолов Османов – V клас
    13. Радина Галинова Методиева – V клас

    Бронзов медал:

    1. Галина Маринова Илиева – ІІ клас
    2. Христо Иванов Христов – ХІ клас

       Честито на победителите и техните ръководители! 

    Прегледи: 48 | Добавено от: IСОУ | Рейтинг: 0.0/0
    Всички коментари: 0
    Коментари могат да добавят само регистрирани потребители.
    [ Регистрация | Вход ]
    Търсене

    Календар
    «  Декември 2017  »
    ПнВтСрЧтПтСбНд
        123
    45678910
    11121314151617
    18192021222324
    25262728293031

    Нашата анкета
    Случват ли се чудеса по Коледа?
    Всички отговори: 96

    Архив


    Copyright IСОУ"Св.Седмочисленици" © 2018